Asociatia de parinti

Asociaţia de Părinţi a Şcolii Gimnaziale nr.1 Jilava

Asociaţia de Părinţi a Şcolii Gimnaziale nr.1 Jilava a fost înfiinţată în anul 2016  prin bunăvoinţa unor părinţi din şcoală, care au avut viziunea de a contribui la îmbunătăţirea şi dezvoltarea procesului de învăţământ al şcolii noastre. Toţi părinţii şcolii sunt invitaţi fie să facă parte din asociaţie, fie să contribuie cu ceea ce doresc şi pot. Mulţumim tuturor celor implicaţi în această activitate importantă atât pentru copiii noștri ca beneficiari, cât și pentru noi părinții ca susținători ai acestora.

De la înființare, Asociaţia de Părinţi a Şcolii Gimnaziale nr.1 Jilava a fost un partener implicat permanent în îmbunătățirea bazei materiale a școlii prin amenajarea a două cabinete școlare, mobilier expunere trofee,  lucrări de reparații, montaj, decorare sală festivități, etc.

Mulțumim tuturor părinților care se implică voluntar în sprijinirea procesului educațional și în asigurarea unor condiții mai bune elevilor din Școala Gimnazială nr.1 Jilava!

Donează 2% din impozitul pe venit!

Formularul 230 se descarcă de AICI

Pagina Asociatiei de Parinti a Scolii gimnaziale nr.1 Jilava, poate fi acesata AICI

• Despre Scoala Gimnaziala nr. 1 Jilava

Pe şoseaua Bucureşti – Giurgiu, la km 11 de centrul Capitalei, se înalţă un edificiu încântător al comunei Jilava, ce adăposteşte cea mai însemnată instituţie cultural – educativă a localităţii, Şcoala Gimnazială  nr. 1 Jilava.  Istoria acestei şcoli se confundă aproape cu istoria modernă a localităţii Jilava. Localitatea Jilava a fost printre primele localităţi din Ţara Românească în care s-au înfiinţat şcoli primare.

Localizare

• Contact